Gdy w 2014 roku miałam w Paryżu bliskie spotkanie z Orient Expressem, zrobił wówczas na mnie potężne wrażenie, głównie dlatego, że objawił się w oparach pary … jak przystało na pociąg ciągnięty przez prawdziwy parowóz. Dzisiaj przejeżdżając przez Belgię do Wenecji, wjechał za elektrowozem cichutko i majestatycznie, ale jak zwyczajny pociąg.

I na tym kończy się jego zwyczajność, bo sam pociąg to nie tylko synonim luksusu… to luksus w czystej postaci. Ta wyjątkowa podróż z Brukseli na pokładzie legendarnego Venice Simplon-Orient-Express w bardzo wykwintnie  wyposażonych wagonach przenosi do lat 20-stych i 30-stych. Do czasów, kiedy podróżowanie było elitarne, pełne wdzięku i elegancji.

Jak mówi oferta Orient Expressu – za jedyne 3600 euro za osobę dostajesz:

  • 1 noc na pokładzie Venice Simplon-Orient-Express w przedziale dla 2 osób z pełnym wyżywieniem.
  • 2 noce w pokoju ze śniadaniem w pokoju Deluxe Double w hotelu Metropole ***** w Wenecji
  • Transfery z i do hotelu w Wenecji.
  • Lot powrotny Brussels Airlines bezpośrednio z Wenecji-Brukseli w klasie ekonomicznej, w tym bagaż rejestrowany.

Dodatkowo oczywiście wszystkie wydatki na miejscu… ale to już drobne..:)

Osobista stewardesa pomoże Ci w rozpakowaniu się w jednym z luksusowo urządzonych, oświetlonych na niebiesko-złoto przedziałach pociągu Venice Simplon Orient Express . Następnie pociąg odjeżdża do Szwajcarii. Podwieczorek serwowany będzie w Twoim przedziale. Można też spotkać się z innymi podróżnymi w czasie przeznaczonym na aperitif, w stylowo udekorowanym Bar Car „3674”. Kulinarna uczta –  czterodaniowa kolacja serwowana będzie w jednym z 3 wagonów restauracyjnych. Natomiast nocleg oczywiście w prywatnym przedziale sypialnym.

Następnego dnia śniadanie będzie serwowane w Twoim przedziale, przez Twojego prywatnego stewarda podczas przemierzania wspaniałego krajobrazu Alp Szwajcarskich. Dla chętnych  jest nieformalne spotkanie z innymi podróżnikami przed wyrafinowanym trzydaniowym lunchem. Po południu można podziwiać piękne górskie krajobrazy tym razem włoskich Dolomitów delektując się popołudniową herbatą w swoim przedziale. W tym czasie pociąg będzie przejeżdżać przez weneckie laguny. Przybędzie na stację Santa Lucia w Wenecji. Transfer ze stacji do Hotelu Metropole, gdzie wszyscy goście pozostaną na na kolejne 2 noce. Hotel oferuje luksusowe pokoje oraz apartamenty z zabytkowymi meblami i pięknymi tkaninami. Z obiektu roztacza się widok na Lagunę Wenecką, ana  terenie hotelu znajduje się ogród cytrusowy, etniczny bar oraz restauracja serwująca potrawy kuchni współczesnej.

Śniadanie w weneckim luksusowym hotelu Metropole w pobliżu słynnego Piazza San Marco. Tam będzie wystarczająco dużo czasu na spacer po romantycznym centrum miasta, przejażdżkę gondolą lub wycieczkę na wyspy Murano i Burano.

W czwarty dzień, śniadanie we wspaniałej hotelowej restauracji. Czas wolny do prywatnego transferu VIP motorówką na lotnisko na bezpośredni rozkładowy lot Brussels Airlines do Brukseli. Powrót do XXI wieku…

Robiąc zdjęcia najsławniejszemu pociągowi na świecie miałam wrażenie, że w oknie jednego z przedziałów z charakterystyczną różową lampeczką, mignęły mi wąsy Herkulesa Poirot gdy przechodził z Agathą Christie pod rękę na lunch do restauracyjnego wagonu. Może omawiali kolejne morderstwo w Orient Expressie…