Niezbadane są wyroki wyższej instancji. jeszcze pół roku temu nie przypuszczałabym, że znowu będę witać nowy rok na obczyźnie. Nawet będąc już tu, w Brukseli, w tę noc mieliśmy być nad oceanem 800 km stąd. Zdarzyło się inaczej z powodu dziwnych lokalnych przepisów, dzięki którym nasze auto jest uziemione w podziemnym garażu juz drugi miesiąc. Coraz trudniej organizować sobie życie bez samochodu. Nie mówiąc o podróżach, problem stanowią większe zakupy. Narasta frustracja i złość, bo gdyby miała chociaż cień obawy, że będzie to trwało tak długo, zamiast samolotem, przyjechałabym tu samochodem. Taka sytuacja sprawia, że mając dwa samochody dźwigamy zakupy w rękach. W czasie poprzedniego wyjazdu, auto kupowaliśmy kilka miesięcy a nie dzień po przyjeździe, więc nikt nawet nie domyślał się jak wiele czasu potrzeba na aktywowanie peselu. Takim to splotem wydarzeń, 2020 rok przyszło nam witać szampanem i czereśniami w Parku Cinquantenaire, pod potrójnym Łukiem Triumfalnym z 1905 roku, wzniesionym z inicjatywy ówczesnego króla Belgów Leopolda II dla upiększenia miasta. Pierwotny projekt Gédéona Bordiau zmienił Charles Girault. Łuk wieńczy fantastyczna kwadryga powożona przez kobietę trzymającą flagę narodową, personifikującą Brabancję autorstwa Julesa Lagae i Thomasa Vinçotte.
To piękny park, w 1897 roku Bruksela gościła wystawę światową i mimo iż cały kompleks nie był ukończony na czas a wystawa odbyła się też w drugiej lokalizacji w parku Tervuren, to
obecnie, w dawnych halach wystawienniczych mieszczą się trzy duże muzea: Królewskie Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej, Muzeum Motoryzacji oraz Muzeum Cinquantenaire, część Królewskiego Muzeum Sztuki i Historii.
W parku organizowane są różne uroczystości, targi i przedstawienia, m.in. letnie kino drive-in oraz start i meta brukselskiego półmaratonu a także słynny “Bieg Kelnerów ” z tacami zastawionymi kieliszkami i trunkami. Dzisiaj w nocy nie było biegów, ale mnóstwo ludzi obserwowało pokazy fajerwerków. Wszyscy szampanami i kieliszkami pozdrawiali się wzajemnie… Bonne année, Feliz ano nuevo, Glückliches neues Jahr, Gelukkig Nieuwjaar, Buon anno, Szczęśliwego Nowego Roku 2020!