Nikt nie robi teraz TAKICH min. Niesamowicie plastyczna twarz człowieka, który potrafi wyrazić wszystkie emocje świata. Kocham go, kocham filmy z jego udziałem i uwielbiam odwiedzać wystawy z nim w roli głównej. W lecie byliśmy w niedawno otwartym Muzeum Żandarmerii i Kina w Saint Tropez i myślałam, że zobaczyłam już wszystko co jest związane z najsłynniejszym Żandarmem, ale nie! W Brukseli właśnie jest ciekawa wystawa, rozszerzająca wiadomości o historie kinowe, które były udziałem Aktora.
Urodził się w 1914 roku w regionie paryskim w rodzinie pochodzenia hiszpańskiego. Ojciec prawnik, po przyjeździe do Francji został sprzedawcą diamentów. Natomiast o matce wiadomo, że miała bardzo wredny i wybuchowy charakter. Louis de Funès wspominał, że jej miny i zachowanie były dla niego wzorem, gdy grał swoje postacie komediowe.
Oprócz serii o Żandarmie i Fantomasie, filmach takich jak Gamoń, Skrzydełko czy nóżka, Wielka włóczęga czy Kapuśniaczek, w swojej prawie 40-letniej karierze występował w filmach, radiu, telewizji i na scenie. Pojawił się w 143 produkcjach fabularnych na ekranie. Ten „Geniusz Komiczny” od wczesnych lat 60-tych do 80-tych przyciągnął do kin ponad 270 milionów widzów… i przyciąga nadal. Z wystawy wyszliśmy rozbawieni na nowo jego tekstami, minami i gagami… myślę, że nie było nikogo, kto by się nie uśmiechnął 🙂
Wystawa jest do 16 stycznia 2022